مطالب
نمایش 1 - 1 از 1 نتیجه

مسابقات رباتیک آلمان2016

گزارش مسابقات جهانی ربوکاپ آلمان

تیم اکوئیک (لیگ شبیه سازی ربات امدادگر مجازی)

دبیرستان دخترانه سلام رسالت

تیم اکوئیک شامل دانش آموزان نگار رجبی چوری، سوگند شایان فرد و کیانا رجبی از مهر ماه سال 94 در حال آماده سازی برای مسابقات ربوکاپ آزاد ایران و ربوکاپ جهانی در لیگ دانشجویی شبیه سازی ربات امدادگر مجازی بوده اند. این تیم برای شرکت در این دو مسابقه در اواخر بهمن ماه داده های خود شامل ویدیوها و گزارش فنی را برای داورهای مربوطه این لیگ در مسابقات آزاد ایران و جهانی آلمان ارسال نمودند. تیم شبیه سازی ربات امدادگر مجازی دبیرستان دخترانه سلام رسالت توانست با اثبات توانایی های خود جواز شرکت در لیگ دانشجویی شبیه سازی امدادگر مجازی در مسابقات ربوکاپ آزاد ایران و مسابقات جهانی ربوکاپ 2016 (آلمان, لایپزیگ) را بدست آورد. این تیم پس از شرکت در مسابقه ربوکاپ آزاد ایران و رقابت با دیگر تیم ها در لیگ شبیه سازی ربات امدادگر مجازی توانست با نتایج قابل توجهی نظر داورها را به عنوان تنها تیم دانش آموزی در میان دانشجویان تیم های دیگر جلب نمایند.

پس از این مسابقه تیم مذکور با حمایت کادر دلسوز دبیرستان خود را برای مسابقات ربوکاپ جهانی آلمان آماده می کردند و به صورت فشرده از کلاس ها بهره می بردند. در این راستا دانش آموزان علاوه بر اینکه در دوره های پیشین زبان برنامه نویسی سی ++ را به طور پیشرفته آموخته اند، قادر به تعامل با سیستم عامل لینوکس نیز شده اند. همچنین، در این لیگ سیستم عامل ROS به آنها آموزش داده شده است.

پس از آماده شدن این تیم برای مسابقه جهانی ربوکاپ، در تاریخ 7 تیر ماه 95 تیم اکوئیک برای مسابقات به سمت آلمان، شهر لایپزیگ عازم شدند. در روزهای 8 و 9 تیر ماه که روزهای آماده سازی برای تیم ها می باشد، دانش آموزان کدهای خود را تست کرده و با داورهای لیگ خود آشنا شدند. اگرچه در مرحله آماده سازی تیم با مشکل راه اندازی سروری که از جانب لیگ در اختیار گذاشته شده بود، مواجهه بود، توانست مشکل خود را پس از ساعت ها تلاش حل نموده و همین امر توجه داوران را جلب نمود.

در روز 10 تیر ماه اولین دور از مسابقات برگزار شد و تیم اکوئیک نیز با رقبای خود که از دانشگاههای کشورهای مختلف از جمله ترکیه و ژاپن و دانشگاه صنعتی امیرکبیر ایران بودند، به رقابت پرداخته و خوش درخشیدند.

"تیم های ایرانی که به دور بعد صعود کردند در بخش لیگ ربات امدادگر مجازی، تیم های دانشگاه آزاد قزوین، امیرکبیر و دبیرستان سلام رسالت بودند و باید در این دور با تیم هایی از ترکیه، ژاپن و هلند رقابت کنند." (به نقل از پایگاه خبرگزاری تفسیر نیوز – دکتر موسی خانی)

در روز دوم از مسابقات رقابت سخت تری پیش روی تیم اکوئیک بود. اگرچه این تیم در روز اول نتوانست ربات های خود را همزمان به صورت مالتی در زمین بیاورد ولی این مشکل را برای روز دوم حل نمود. به نقل از خبرگزاری رسمی دانشگاه آزاد قزوین: "رییس کمیته ملی ربوکاپ ایران گفت: در لیگ امدادگر مجازی نیز تیم های MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دانشگاه امیرکبیر و مدرسه رسالت همچنان با کسب امتیازات لازم به عنوان سه تیم برتر به کار خود ادامه می دهند."

در روز سوم از مسابقات, دانش آموزان دبیرستان دخترانه سلام رسالت با دانشجویانی از دانشگاههای صنعتی امیرکبیر, آزاد قزوین, صنعتی ایلدیز از ترکیه و میجو از ژاپن به رقابت پرداختند. در روز سوم از مسابقات جهانی ربوکاپ 2016 آلمان, تیم شبیه سازی ربات امدادگر مجازی دبیرستان سلام رسالت توانست با کسب بالاترين امتياز تهيه نقشه بهترین نقشه از محیط را به هیئت داوران ارائه کند. در نتیجه، تیم شبیه سازی ربات امدادگر مجازی دبیرستان سلام رسالت در بخش بهترین رقابت فنی تهیه نقشه از محیط در مسابقات جهانی ربوکاپ آلمان 2016 توانست به مقام نخست دست پیدا کند.

در سه روز اصلی از مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ (آلمان, لایپزیگ)، تیم دبیرستان دخترانه سلام رسالت در لیگ شبیه سازی امدادگر مجازی به عنوان تنها تیم دانش آموزی توانست با عملکرد و پیشرفت خوب خود، تحسین داوران ایتالیایی, هلندی و ژاپنی این لیگ را برانگیزند.

افتخارات کسب شده در مسابقات جهانی ربوکاپ 2016 – آلمان، لایپزیگ توسط دانش آموزان دبیرستان دخترانه سلام رسالت


آرشیو
مشاهده آرشیو صفحه